S fenoménom Harry Potter som sa prvý raz stretol v kine. Zrejme som predtým zachytil informácie o knižkách, ale neprikladal som im váhu, nezaujímali ma. Ak by ma zaujímali, zohnal by som si ich a prečítal. Lenže ako filmového fanúšika bolo na prelome storočí nemysliteľné prejsť okolo tohto rozprávkového fenoménu...

„Už mi ponúkali veľa, ale nikdy nie všetko.“ Pôvodne som chcel dať len krátky komentár na čsfd, ale nešlo to – ten film ma zaujal do takej miery, že z toho proste MUSÍ byť recenzia. Bohužiaľ, nie vyložene pozitívne. Našťastie, ani nie vyložene negatívne. Je to komplikovanejšie. Poďme na to.

Je za nami zatiaľ posledná, šiesta, séria populárneho amerického hororového seriálu American Horror Story. A výsledkom je paradox. Kým prvá polovica super, druhá patrí bez debaty k tomu najhoršiemu, čo sme tento rok na obrazovkách videli. Obsahuje spoilery.

Dnes potečie krv, pripravte sa na to. Príde Halloween, Texaský masaker, Star Wars, Smrtonosná pasca, Batman a Superman, Jason Bourne a v neposlednom rade Pach krvi. Koľkých dielov sa dočkali, prečo, začo, načo a podobné zaujímavosti. To si nesmiete nechať ujsť!

Vo svojej dobe boli niekým, tá doba je ale preč a je veľmi otázne, či sa vráti. V niektorých prípadoch. V iných prípadoch je už len tá predstava čistým sci-fi. Dennis Rodman, režisér Utečenca, Gregory Goblit, Barry Sonnenfeld a istá Julia Roberts. Poďte sa troška zdeprimovať a začítajte sa do článku o ich trpkom konci.