Profil môjho článku o kultovej trilerovej postave Hannibal Lecter, ktorého vymyslel americký spisovateľ Thomas Harris na základe reálnej osoby. Filmy, knihy, ale i seriál s Madsom Mikkelsenom (ktorý predsa len už troška obschnutej postave vrátil dravosť, život a živelnosť).

Profil môjho filmového článku pre Nový čas krimi, v ktorom som rozobral zopár známych väzenských snímok. Plán úteku s duom Stallone/Schwarzenegger, plastelínový Slepačí úlet, Útek z Alcatrazu s Clintom Eastwoodom, Motýlik s McQueenom a samozrejme Shawshank. Pretože Shawshank nemôže chýbať.

Profil môjho materiálu o najočakávanejších filmoch roka 2011. Trojstrana o Transformers 3, Vreskote 4, Thorovi, Amazing Spider-Manovi, poslednom Harry Potterovi či o Red State Kevina Smitha. Bohužiaľ môj posledný článok v poslednej Fantázii. Odpočívaj v pokoji.

Profil môjho článku pre Fantáziu o špionážnom britskom seriáli s nezastaviteľnou trojkou Cowley, Bodie, Doyle. Drsný seriál zo 70-tych a 80-tych rokov sa dočkal ani nie 60 epizód, napriek tomu je dodnes kultom. Svojho času sa hovorilo o celovečernej verzii od režiséra Neila Marshalla (Pád do tmy), no dodnes k tomu nedošlo.

Profil môjho materiálu z Fantázie k pokračovaniu legendárneho a relatívne vizionárskeho sci-fi Tron z roku 1982. Dvojka (Tron: Dedičstvo) prišla len o takmer 30 rokov neskôr a stála iba 170 miliónov dolárov. V hlavnej úlohe sa znova, po desaťročiach, objavuje Jeff Bridges.